CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W GNIEŹNIE

baner

< " Projekt Bell Helicopter " | " Egzaminy praktyczne w CKP " >


Dialog na rzecz gospodarki Powiatu Gniezno

Data: 02.03.2017

W dniu 02.03.2017 roku w Auli I LO odbyła się wcześniej zapowiadana Międzynarodowa Konferencja dotycząca kierunków rozwoju szkolnictwa zawodowego pod nazwą „Dialog na rzecz gospodarki Powiatu Gniezno”. Organizatorami konferencji był Powiat Gniezno, Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie. Patronem generalnym był Bank Zachodni WBK - Grupa Santander. Na konferencję przybyli przedstawiciele wszystkich środowisk od władz parlamentarnych przez przedstawicieli urzędu wojewódzkiego oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu po władze powiatowe oraz wszystkich burmistrzów i wójtów miast i gmin powiatu gnieźnieńskiego. Liczna reprezentacja uczestniczyła również pracodawców małych i średnich przedsiębiorstw z ich reprezentantami na czele. Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęła delegacja z Niemiec z partnerskiego powiatu Teltow –Fläming. Ponadto w konferencji uczestniczyli przedstawiciele oświaty z dyrektorami wszystkich poziomów i doradcami zawodowymi na czele. Swoją reprezentację miała również młodzież szkolna oraz ich rodzice.
Konferencję zainaugurował wykład dr Joanny Kozielskiej doradcy zawodowego CKP na temat „Diagnoza szkolnictwa zawodowego w powiecie gnieźnieńskim”, kolejne wykłady poprowadzili goście z Niemiec: Siegmund Trebschuh Kierownik Wydziału Promocji Gospodarczej i Rozwoju Powiatu Teltow - Fläming oraz Jörg Peschke Starszy Cechu Rzemiosła Teltow – Fläming. Podczas tego wykładu mogliśmy poznać doświadczenia w zakresie funkcjonowania szkolnictwa zawodowego Niemiec.
Kolejną część konferencji poprowadził Rafał Muniak zapraszając do debaty reprezentantów różnych środowisk w osobach:
Panią Marię Suplickę - Członka Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego
Pana Henryka Kaczora - Podstarszego Cechu, właściciela firmy HENBUD
Pana Sylwestra Sip - Dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie
Pana Adama Serwatkę - Burmistrza Gminy Kłecko
Pana Pawła Jerzego Lubbe - Dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie
Pana Tadeusza Stręk - Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie
Panią Krystynę Jarosz - Dyrektora Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie
Pana Tomasza Kropidłowskiego - Dyrektora Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Zdziechowie
Panią Joannę Kozielską - doradcę zawodowego CKP w Gnieźnie
Panią Justynę Głowską – przedstawiciela firmy NB Polska sp. z o. o. / Grupa Velux
Pana Piotra Gróźniaka – właściciela firmy Lignum
W dyskusji między panelistami podejmowano takie tematy jak: potrzeby i oczekiwania pracodawców w zakresie przygotowania nowych kadr pracowniczych oraz możliwości współpracy szkół z pracodawcami. Na te pytania odpowiadali dyrektorzy szkół zawodowych oraz przedstawiciele władz odpowiedzialnych za oświatę. Poruszono również temat wyborów młodych ludzi, czym najczęściej kierują się wybierając dalszą ścieżkę rozwoju zawodowego oraz jakiej oczekują pomocy w podjęciu tych decyzji.
Kolejną część dyskusji poprowadzono w formie debaty otwartej, czyli można było zadać pytania z sali do panelistów. Pytania dotyczyły: poziomu kształcenia języków obcych w szkołach zawodowych, możliwości uzyskania kwalifikacji zawodowych dla osób dorosłych z wykształceniem gimnazjalnym oraz płaszczyzn współpracy pracodawców ze szkołą zawodową. Zainteresowanie uczestników w tej części było bardzo duże, jednak ze względu na ramy czasowe wielu uczestników nie mieło możliwości zadania pytań panelistom. Z tego powodu udostępniamy adres e-mail konferencja@ckp.gniezno.pl na który można przesyłać pytania lub za pośrednictwem formularza dostępnego w zakładce Kontakt. W najbliższym czasie planowana jest konferencja prasowa, na której zostaną przedstawione wnioski z czwartkowej konferencji.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

GALERIA

< " Projekt Bell Helicopter " | " Egzaminy praktyczne w CKP " >

 1. O NAS
 2. Aktualności
 3. Archiwum
 4. Kontakt
 1. DOKUMENTY
 2. Statut
 3. Regulamin
 4. Polityka cookies
 1. ZNAJDŹ NAS
 2. Facebook
 3. YouTube
 1. Centrum Kształcenia Zawodowego
  i Ustawicznego
 2. Ul. Juliusza Słowackiego 45 lok. 47
 3. 62-200 Gniezno
 4. (61) 426 53 41
 5. sekretariat@ckziu.gniezno.pl

L: 33098